8.12.2018 r. licznie zebrani członkowie stowarzyszenia wybrali się do Aquaparku w Redzie. W ten nietypowy sposób postanowiliśmy świętować Mikołajki oraz przyłączyliśmy się do obchodów Polskiego Dnia PKU, który był 4 grudnia. Spędziliśmy miło czas korzystając z atrakcji aquaparku. Na koniec uczestnicy obdarowani zostali paczkami, które sponsorowały firmy Nutricia, Vitaflo oraz stowarzyszenie. Dziękujemy w/w firmom za prezenty. 

14.10.2018 r. w pięknej scenerii z widokiem na Stocznię Gdańską odbyły się warsztaty kulinarne, które zorganizowaliśmy wspólnie z firmą Nutricia. Warsztaty rozpoczęła wykładem dr Joanna Jagłowska oraz dietetyk Justyna Drabik. Część kulinarną warsztatów poprowadził kucharz Jerzy Nogal, który tak pokierował grupami uczestników, że w krótkim czasie mieliśmy gotowych kilka pysznych potraw PKU. Na stole pojawiły się : podpłomyki, pasta z marchwi i dyni, pasta z selera i bakłażana, ziemniaki z greckimi oliwkami z rozmarynem, shashuka, a na deser śliwki pod kruszonka. Było pysznie!

W trakcie warsztatów rozstrzygnięty został konkurs na potrawę z dyni. Uczestnicy przygotowali kilka wersji zupy dyniowej, dyniowe curry, keczup z dyni. Nagrody za udział w konkursie ufundowała Firma Nutricia, której serdecznie dziękujemy.

30 czerwca byliśmy na wycieczce w Elblągu i płynęliśmy Kanałem Elbląskim, byliśmy zachwyceni zarówno miastem jak i przeprawą "Statkiem po trawie". Jak zwykle mieliśmy piękną pogodę i mogliśmy podziwiać uroki przyrody z pokładu statku.

 

Kliknij tutaj żeby zobaczyć zdjęcia z wyprawy

W dniach 29-30.09.2018 r. członkowie  Stowarzyszenia wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Przy pięknej pogodzie pierwszego dnia zwiedziliśmy Pałac i Ogrody w Wilanowie, Łazienki Królewskie oraz Krakowskie Przedmieście, a wieczorem byliśmy w Teatrze Komedia.

Następnego dnia zwiedziliśmy Stare Miasto, Zamek Królewski i Muzeum Powstania Warszawskiego i z żalem trzeba było wracać. Ponieważ jeszcze nie wszystko zobaczyliśmy, planujemy tam wrócić.